Delta Trans Lojistik A.Ş. kuruluş olarak 1985 yılı ama çalışma hayatı olarak 1960 lı yıllara dayanmaktadır. Her türlü Petkim petrokimya alanında hammadde ticareti ve bunun yanı sıra nakliyesini yapmaktadır. Son birkaç yıldır ham madde ithalat ve satışlarımızı Pilmar Pls. San. Tic. A.Ş. üzerinden yaptığımız için Delta trans Lojistik A.Ş. tamamen nakliye organizasyonu üzerinde yoğunlaşmıştır.  
       Petkim'in kuruluşundan günümüze kadar ALİAĞA ofisimiz ve Petkim içindeki elemanlarımız ile nakliye ve sevkiyat işlemleri yaparak, ayrıca Petkim 'le ilgili her türlü müşavirlik hizmetlerini itina ile güvenilir bir şekilde devam etmekteyiz.  
       İzmir Işıkkent nakliyeciler sitesinde, İstanbul Sirkeci nakliyeciler borsasında ve Mersin nakliyeciler sitesinde ofislerimizle firmalarımızın makine, malzeme, ham madde ve üretilen ürünlerini limanlardan, depolara, antrepolardan yada Petkim'den taşınacak olan yüklerinin gerek kendi tır ve kamyonlarımızla gerekse bünyemizde bulunan anlaşmalı araçlarımızla piyasanın ve günün şartlarına göre en uygun nakliye fiyatı vererek ULAŞTIRMA BAKANLIĞI R1 BELGEMİZ SORUMLULUĞU dahilinde her türlü riski sorumluluğu tarafımıza ait olmak koşuluyla geniş kapsamlı organizasyon yapmaktayız.